DrD®Dračí doupě zkráceně DrD je pravděpodobně nejrozšířenější hra na hrdiny v naší republice. Pokud se chcete zběžně seznámit s pravidly nahlédněte Sem. Sám jsem se s Dračím Doupětem seznámil krátce po jejho nástupu na český trh a víceméně se jím zabývám dodnes. Je samozřejmé že za tak dlouhou dobu se Drd značně rozvinulo a přibylo mnoho (no spíš několik :-) nových sešitů pravidel.
Nedlouho po vydání prvních pravidel Drd se na trhu objevily i časopisy zabývající se DrD či jinými hrami na hrdiny a o těch nejznámějších tady chci prohodit pár slov a samozřejmě tu uvedu i odkazy na jejich Internetovské stránky.
Je zde i několik mnou stvořených jeskyní a nějaké doplňky k pravidlům. Jak všichni víte nepostradatelnou součástí Dračího doupěte jsou různé potvory, zrůdy a příšery. Pro ty, které již omrzely standartní nestvůry z pravidel, je zde můj bestiář. Nechte se inspirovat, moje potvory nejsou všechny úplně originální a mnoho jich jž bylo stvořeno někým jiným, pouze se liší některými zvláštními schopnostmi či jinými detaily. Avšak pozor!!! Útočná a obraná čísla a některé další hodnoty jsou zde uvedeny pro nový soubojový systém, takže pro ty jež hrají podle standartních pravidel by měly mít zcela odlišnou hodnotu. Berte je proto pouze jako inspiraci a neřiďte se striktně zde uvedenými údaji... Pokud budete mít jakékoliv dotazy či připomínky ke zde uvedeným údajům, neváhejte a zešlete mi je na můj e-mail.

Teď již k výše zmiňovaným časopisům. K těm nejznámějším patří bezesporu Dech draka, Kámen mudrců a Šavlozubá veverka. Mně osobně se žádné další do ruky nedostaly, nebo si na ně teď nemůžu vzpomenout.. :-) Pokud víte o nějakém dalším dobrém časopise (Ikarii sem tahat nebudeme, že?), který se zabývá fantasy a DrD velice rád si rozšířím obzory. Vlastním též jeden výtisk The best of Zbytky, jsou zde docela dobré nápady a úpravy k pravidlům, ale ani nevím jestli vyšly ještě nějaké další díly.

Dech draka byl již od začátku nadprůměrný časopis. A to nejen svou grafickou úpravou, ale především obsahem. A v dnešní době je to podle mého názoru nejlepší časopis o DrD a hrách na hrdiny, který u nás v češtině vychází. Najdete v něm fantasy povídky zahraničních i českých autorů, spoustu zajímavých článků, doplňky k pravidlům a v každém čísle jeskyni pro DrD.
Vřele Vám doporučuji navštívit stránku Agupiho častého přispěvatele Dechu Draka a spolutvůrce pravidel DrD.

Další jmenovaný, Kámen mudrců, je co se grafické úpravy týče, za dechem draka poněkud zaostalý.Co se kvality obsahu týče, je u každého čísla jiná.V každém čísle najdeme kvalitní povídky a články, ale s doplňky k DrD to je již horší.Nejlepší věc co se v tomto časopise objevila jsou nová pravidla Soubojového systému pro DrD, tedy jejich první část, další již nevyšla. Nebo jsem ji prošvihl, neb čísel Kamene mudrců nemám zase tolik....

A na závěr Šavlozubá veverka.Tento časopis je nepravidelný dvouměsíčník vycházející v Přerově a ne vždy se dá sehnat. Nicméně rozhodně stojí za to! Grafická úroveň tohoto časopisu je spíše průměrná, což se ale rozhodně nedá řídt o jeho obsahu.ŠV obsahuje jen asi dvě povídky a nějaký ten článeček do čísla a zbytek je nacpán doplňky a úpravami prvidel. A co je nejlepší jsou to naprosto geniální úpravy!Nezřídka se zde také objevují nové a zcela vyjímečné nestvůry, kouzla či alchymistické lektvary.


NOVINKY:
21.1.2002: Podle novinek se tady dost dlouho nic nedělo ale není to pravada. :-) Jsou nějaké dodatky k NSS. Dva nové zápisy v Kronice a cca každý týden přibyde další. Přepsal jsem a doplnil dokument s popisem Jeskyně č.5 (na webovou verzi jsem si zatím neudělal čas).
17.10.2001: Nová jeskyně. Máme novou verzi NSS, ještě není 100% dokončená ale již je použitelná. Jsou upraveny váhy zbraní a přibylo několik nových komponent do tabulky zbrojí, jejichž váhy byly také upraveny.
9.10.2001: Tak zatím jsem se dopracoval ke stavu že je tu vše co by tu být mělo a funguje to. Je víceméně hotová nová verze soubojového systému, změněné nějaké paramtry u zbraní, rozšířená tabulka zbrojí a několik dalších maličkostí. Revize pokračuje sice pomalu ale úspěšně, zanedlouho se již začnou objevovat první ţ.
22.8.2001: Rozhodl jsem se udělat na těchto stránkách trochu pořádek a začnu se jim opět trochu více věnovat. Momentálně provádím reorganizaci a revizi jednotlivých částí. Až to bude hotovo objeví se tu i nějaké nové doplňky nestvůry a možná i nějaká ta jeskyně. Části stránek které již zmiňovanou revizí prošly a jsou dle mého názoru v pořádku jsou označeny tímto symbolem ţ.
11.1.2001: Zavedl jsem slibovanou sekci Svět. Zatím je tu jen pár map. Časem přibudou popisy a samozřejmě další mapy.
3.1.2001: Přepracoval jsem Bestiář a doplnil do něj několik obrázků.
29.12.2000: Ou! Tak to je teda síla, půl roku bez aktualizace. :-((( Mooooc se stydim a hnedle se to budu snažit napravit. Předělal jsem systém jeskyní, teď jsou o něco přehlednější a líp se prohlíží. Mám rozpracovanou další jeskyni takže se na ní můžete mrknout, není ještě hotová takže na to berte ohled. Budu se snažit jeskyně doplňovat o chybějící informace a popis nestvůr, které budou automaticky zařazené i do bestiáře.
V nejbližší době sem zařadím sekci Svět, ve které se objeví informace o světě ve kterém se pohybuje naše družina.
19.6.2000: Do NSS (Nový Soubojový Systém) přibylo pravidlo pro Výpad a Kryt a pravidlo pro Naložení a Pohyblivost. Aktualizována je i většina tabulek s NSS souvisejících.
1.6.2000: Nová verze Nového soubojového systému je ve fázi testování, takže se na ní můžete juknout a kritizovat (pokud tedy budete mít chuť).
17.5.2000: Dokončuju novou verzi soubojového systému, takže se tu co nevidět objeví. Nepůjde o žádné radikalní změny, spíše utřídění jednotlivých pravidel a několik dalších doplňků.
16.3.2000: Nový zápis v kronice! Dyshar se zase blýsknul svým vypravěčským uměním, ještě by měl trochu vypilovat tu gramatiku! ;-)
14.2.2000: Nejnovější povídka se jmenuje Zahrada duchů je výborná a pěkně dlouhá.
5.1.2000: A máme tu další povídky! Jsou fakt super. Doufám že teď už budu mít víc času a budu aktualizovat častěji.
12.11.1999: Doplnil jsem další čtyři povídky u kterých se jistě dobře pobavíte.
2.11.1999: Konečně jsem se dostal k tomu abych sem dal dvě skvělé povídky. Časem jich bude samozřejmě přibývat.
21.10.1999: Kronika je tu! První dvě kapitoly ze života naší družiny.
14.10.1999: Doupraven systém střelby (snad už definitivně).
6.10.1999: Nová verze soubojového systému, opraveno mnoho drobných chyb na všech stránkách.
20.9.1999: První aktualizace po prázdninách - několik nových kouzel a pár zajímavostí.
29.6.1999: V doplňcích jsou první dva svazky kouzel černé magie, co nevidět se tam objeví i zbývající dva (už se stalo).
23.6.1999: Pod doplňky jsem přidal nějaká kouzla a do laboratoře konečně nějaké výrobky.
7.6.1999: Přibyly další doplňky a v laboratoři pár lektvarů. Soubojový systém se již začíná rýsovat ve své nové podobě, ale ještě není zcela dokončen.
19.5.1999: Přepsaná a doplněná tabulka zbraní, doplněna tabulka alternativních výdělků. Pracuje se na nové verzi soubojového systému.
16.5.1999: Nová jeskyně je tu, doufám že vás alespoň trochu zaujme...
11.5.1999: Je zde několik nových tabulek a v Laboratoři přibyly další artefakty.


Dračí doupě® a DrD® jsou zapsané ochranné známky sdružení ALTAR

Tato stránka byla navštívena již TOPlist od 25.4.1999.